336700877_869424214154448_8894709868440252687_n

Zajęcia wielkanocne w YLRC

Poniedziałkowe spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 w Krakowie wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę Wielkiej Nocy. Zajęcia dla dwóch grup wiekowych poprowadziła p. Anna Jurczak z YLRC Kraków oraz p. Valerie Browne (Fulbright Program) ze Stanów Zjednoczonych.

Podczas warsztatów dzieci znalazły odpowiedzi na szereg pytań, a wśród nich:

• Co oznacza słowo Húsvét?

• Ile waży najcięższe czekoladowe jajko na świecie?

• Gdzie mieszka bilby?

Młodsi uczniowie wysłuchali wielkanocnej wersji kultowej książki Michaela Rosena („We’re Going on a Bear Hunt”) i wspólnie z bohaterami poszukiwali jajek w „We’re Going on an Egg Hunt”. Następnie p. Valerie przedstawiła ciekawe fakty dotyczące tradycji wielkanocnych na świecie. Uczniowie wykazali się nie lada wiedzą poprawnie wskazując odpowiedzi dotyczące zabawy Easter Egg Roll, Wyspy Wielkanocnej czy Wielkiej Soboty w Niemczech.

Nie zabrakło popularnej zabawy Easter Scavenger Hunt, podczas której dzieci odnajdywały przedmioty na wylosowanej karcie pracy. Wszystkim udało odnaleźć ukryte jajka, zajączki, baranki i inne dekoracje świąteczne! Na zakończenie wspólnie stworzyliśmy bujające się kurczaczki z papieru kolorowego.

Klasy starsze rozpoczęły warsztaty od powtórzenia słownictwa związanego z wiosną. Kolejnymi punktami były Wielkanocna prezentacja p. Valerie, zabawa Easter Scavenger Hunt oraz pytania Would you rather…? Uczniowie poczuli dreszczyk emocji konkurując ze sobą w quizie wiedzy, a następnie grając w grupach w Easter Noughts and Crosses. Spotkanie zakończyliśmy rozmową na temat rodzinnych planów wielkanocnych oraz Wieńcem Życzliwości – każdy uczeń zapisał na swojej pisance pomysły na okazanie życzliwości drugiej osobie podczas tego świątecznego czasu. Happy Easter everyone! ???

Skip to content