Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego klas 4-6

9 października odbyła się wycieczka klas 4-6 do Miasteczka Galicyjskiego oraz Skansenu Galicyjskiego w Nowym Sączu.

Uczniowie mieli okazję bardzo namacalnie przenieść się w przeszłość i poznać realia życia XIX- wiecznego miasteczka i wsi. Wędrowali po sklepach, aptekach, pracowniach, starych chatach,szkole, obserwując w jaki sposób życie organizowali sobie nasi przodkowie. Wszyscy byli pod wrażeniem ogromu zbiorów. Na zakończenie pobytu w skansenie dzieci zjadły pyszny obiad, następnie udały się na boisko w pobliskiej Żegocinie, gdzie odbył się mecz piłki nożnej (z niezwykłą zawodniczką panią Kocur!). Nasza kochana pani Dębosz poczęstowała wszystkich pysznymi żegocińskimi drożdżówkami. W doskonałych humorach wróciliśmy do Krakowa.            Byle do następnej wycieczki…! Eliza Sajewicz

Skip to content