Klasy-czwarte-robia-maski-karnawalowe-45

Warsztaty chemiczne dla kl. 6a w Chemical World

W środę 13 marca uczniowie klasy 6a uczestniczyli w warsztatach chemicznych organizowanych przez laboratorium Chemical World w Krakowie.

Podczas zajęć poruszane były dwa tematy: mieszaniny jednorodne i niejednorodne oraz suchy lód. Uczniowie mieli okazję wcielić się w prawdziwych chemików zakładając profesjonalne fartuchy, okulary i rękawiczki ochronne.  Poznali specyficzne naczynia chemiczne (np. bagietkę, cylinder czy zlewkę) oraz samodzielnie pracowali z mieszaninami na rozdzielaczach. Druga część zajęć poświęcona dwutlenkowi węgla była równie pochłaniająca (i zabawna!) Dodatkowo była to powtórka stanów skupienia i nauka jak sublimacja wygląda „na żywo”.  Zdaje się, że dla niejednego z uczniów był to dopiero początek przygód i pasji chemicznych.

Skip to content