Tydzień z książką

W dniach od 6 – 10 czerwca uczniowie klas I-III wzięli udział w cyklu imprez zorganizowanychw ramach Tygodnia z Książką.

W poniedziałek dzieci wzięły udział w Bajkowym Konkursie Czytelniczym, który sprawdzał nie tylko ich wiedzę na temat świata bajek, ale wymagał  od jego uczestników dużej zręczności

i pomysłowości. Zabawie towarzyszyło dużo emocji, a zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy Ib.

W  tym dniu zainicjowany został również konkurs na najciekawszą książkę wypożyczoną

 z biblioteki szkolnej.

    Wtorek rozpoczął się pod hasłem „Książka Uczy, Bawi, Wychowuje”. W tym dniu uczniowie mieli okazję obejrzeć występ uczniów klasy IIa w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Brzydkie kaczątko”. Przedstawienie bardzo się podobało, a widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

    W środę gościliśmy na spotkaniu autorskim panią Ewę Stadtmuller, którą opowiadała uczniom o warsztacie pisarskim, a także zachęciła do wspólnej zabawy w tworzeniu wierszy i bajkowych historii. Na zakończenie spotkania dzieci mały okazję zakupić książki naszego gościa ze specjalną dedykacją.

    W czwartek spotkanie w świetlicy szkolnej odbyło się pod hasłem Czytanie na Dywanie. Na początku uczniowie przeprowadzili wywiad z zaproszonymi na ten dzień  paniami bibliotekarkami: panią Ewą Pawłaszek i panią Małgorzatą Gadacz. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych pytań, dzięki którym jeszcze więcej dowiedzieli się o pracy bibliotekarza. Potem nauczyciele – wychowawcy przeczytali uczniom fragmenty książek ze swojego dzieciństwa. Uczniowie

 z zainteresowaniem wysłuchali prezentowanych tekstów, a następnie obejrzeli wystawkę, na której zgromadzono książki marzeń trzech pokoleń.

W tym dniu rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą książkę wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Spośród wielu oddanych głosów wylosowano ten jeden, a zwycięzcą okazała się Zosia Wójcik, która zagłosowała na cykl książek o Martynce.

     Piątek rozpoczął się pod hasłem Książka w Podróży. W tym dniu uczniowie mieli okazję wymienić się książką z koleżanką lub kolegą. To taki klasowy mini Bookcrossing, dzięki któremu nasze książki są uwalniane i zmieniają swojego właściciela.

Całość imprezy została przygotowana przez panią Ewę Frączek we współpracy z biblioteką szkolną.

Skip to content