TVP Kraków

15.04.2015 roku klasa V a razem z Panią Elizą Sajewicz, panem Wachowiczem oraz panią Dobosz poszła do „Telewizji Kraków”, aby dowiedzieć się o niej „co nieco”.

Na początku spotkaliśmy się spotkaliśmy się z panią, która pracowała w dziale reklam. Opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy: kiedy powstała „Telewizja Kraków”, jakie były jej pierwsze programy, oraz wiele innych. Zaprowadziła nas też do różnych sal, w tym: do garderoby, studia, w którym był kręcony jeden z pierwszych programów tej telewizji. Potem poszliśmy z panem pracującym przy rekwizytach do pomieszczenia, w którym było dużo przedmiotów. Ten pan bardzo ciekawie nam o nich opowiadał. Gdy „wizyta” dobiegła końca, skierowaliśmy się do pokoju, w którym były kontrolowane wszystkie programy „Telewizji Kraków”. Po zadaniu mnóstwu pytań, poszliśmy w kierunku wyjścia. Następnie pięknie podziękowaliśmy osobom, które oprowadzały nas po tym miejscu i panu Wachowiczowi, który zorganizował nam tę wycieczkę. Na końcu, gdy wracaliśmy do szkoły, wstąpiliśmy na słynne lody!

            To była wspaniała wycieczka, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np.: jak wygląda dzień dziennikarza i cała praca w telewizji. Każdy cały czas słuchał i zadawał pytania. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni, że to akurat nasza klasa miała możliwość wzięcia udziału w tego rodzaju wycieczce.

                                                                       Anna Drewnik i Weronika Buła kl. 5a

Skip to content