Targi Książki

W czwartek 26 października rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Książki będące jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi „Czytam i staję się wolny”.

Wolność tę możemy mnożyć, udając się w podróż z bohaterami każdej branej do ręki książki. Możemy przeżywać zdarzenia, sytuacje, emocje, których być może nigdy nie doświadczymy we własnym życiu. Czytając książkę nasza wyobraźnia jest niczym nieograniczona, wolna od scenografii, postaci aktorów odgrywających swoje role. Czytając stajemy się więc wielokrotnie wolni…

My też postanowiliśmy zobaczyć jak wyglądająTargi i wybraliśmy się do pawilonu EXPO Kraków  razem z panią z naszej szkolnej biblioteki. Mimo nienajlepszej pogody i długiego czasu oczekiwania na wejście na teren Targów, możemy powiedzieć jedno… było warto!!!               

Tysiące uśmiechniętych ludzi, których łączy wspólna pasja czytelnicza  i jeszcze więcej wspaniałych, cudownych, pięknie wydanych książek leżących na wyciągnięcie ręki. Klimatu tego miejsca nie do się opisać, tam po prostu trzeba być! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mogliśmy uczestnicyć w tak ważnym dla naszego miasta wydarzeniu kulturalym i już dzisiaj obiecaliśmy sobie, że za rok też się tam wybierzemy!

Skip to content