406663531_753922706756048_750096411484978455_n

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA 2023

W tegorocznych obchodach Święta Dziękczynienia uczestniczyli uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i liceum.

Uczniowie oglądnęli krótki film kulturowy oraz utrwalili nowe słownictwo w formie zabaw językowych „Who am I?” oraz „Spot the pumpkin pie”. Quiz w grupach (który okazał się niezwykle emocjonującą częścią wydarzenia!) pozwolił sprawdzić wiedzę uczestników na temat historii i tradycji Thanksgiving.

Dodatkowo młodsi uczniowie uczęszczający na koło czytelniczo-teatralne przypomnieli sobie jakie potrawy pojawiają się na dziękczynnym stole (piosenka „We Eat Turkey”) oraz wykonali zadania związane z rdzenną ludnością Ameryki („Build Your Own Totem” oraz „How is Your Native Girl/Boy feeling?”).

Dla starszych uczniów spotkanie było również okazją do praktyki i wzmocnienia poczucia wdzięczności – do podzielenia się swoimi przemyśleniami ( słoik „Gratitude Conversation Startrers”) oraz stworzenia wspólnego plakatu drzewa, na którym pojawiły się kolorowe liście wdzięczności.

Happy Thanksgiving! 🥧

Skip to content