Stulecie Szkoły Podstawowej nr 10

W dniu 14.12.2017 roku nasza szkoła obchodziła swoje setne urodziny.

W uroczystości wzięli udział szanowni goście: Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa p. Dariusz Domajewski, Wizytator małopolskiego Kuratorium Oświaty p. Andrzej Janczy, przedstawicielka Zarządu Okręgu ZNP Małopolska p. Jadwiga Cieplińska – Puchała, Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej Sekcji Oświaty Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” p. Elżbieta Cichocka, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 p. Jolanta Skóra. Swoją obecnością zaszczycili  nas byli dyrektorzy SP nr 10: p. Maria Badzioch i p. Jerzy Makowski. Gościliśmy także dyrektorów z zaprzyjaźnionych szkół:  Dyrektor SP nr 11  p. Barbara  Czepiel, Dyrektor SP nr 3 p. Beata Eisler,  Dyrektor Krakowskiej Szkoły Baletowej p. Svetlana Gaida. Mieliśmy przyjemność spotkać się również z emerytowanymi nauczycielkami. Podczas uroczystości obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację na temat historii szkoły przygotowaną  przez absolwenta SP nr 10 p. dr Andrzeja Iwo Szokę. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy uczniów – autorów  z naszej szkoły napisanych specjalnie z okazji 100 – lecia. Uczniowie wraz z nauczycielami i swoimi rodzicami wzięli udział w pokazie mody pt. „Na przełomie stu lat”. Wszyscy chętnie  prezentowali swoje talenty muzyczne, taneczne, plastyczne, kulinarne i organizacyjne. Uroczystość nie mogła odbyć się bez urodzinowego, ogromnego tortu. Z okazji urodzin powstała dokumentalna wystawa poświęcona historii SP nr 10, która znalazła swoje stałe miejsce na ścianach szkolnego korytarza. Teraz szkole należy życzyć 200 lat szczęścia.

Skip to content