Klasy-czwarte-robia-maski-karnawalowe-56

Spotkanie z Lydią Conklin, studentką programu Fulbrighta w YLRC

W poniedziałek 17 czerwca uczniowie klasy 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Lydię Conklin, amerykańską pisarkę i rysownika, która przebywa w Polsce w ramach programu Fulbrighta. Jest to program międzynarodowej wymiany naukowej, który od 60 lat wspiera polsko-amerykańską wymianę akademicką i kulturową.

Spotkanie odbyło się w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego (YLRC) oraz miało charakter praktyczny. Po krótkiej prezentacji na temat rodzajów komiksów oraz technik rysowania, pani Conklin przeprowadziła ćwiczenie zachęcając wszystkich uczniów by popuścili wodze wyobraźni i stworzyli własne komiksy. Zadanie było o tyle ciekawe, że nad jednym komiksem pracowało 4 uczniów i każdy z nich kontynuował historię poprzednika. Okazuje się, że w klasie 6a odkryliśmy niejeden talent!

Przez kilka ostatnich minut spotkania uczniowie mieli szansę zadać pytania naszemu gościowi oraz zapozować do wspólnego zdjęcia.

Więcej o Lydii Conklin można przeczytać np. tutaj:

https://lydia-conklin.com/

Skip to content