412933811_766904042124581_5633651968581318255_n

Spotkanie z Altheą Cawley-Murphree

Uczniowie klas 1a i 1b mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez panią Altheą Cawley-Murphree Public Affairs Officer, z Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Pani Althea przygotowała prezentację pt. „Famous American Christmas literature – poems, stories, songs.”.

Podczas spotkania w  Young Learners Resource Center Kraków licealiści dowiedzieli się jakie tematy świąteczne najczęściej przewijają się w amerykańskiej literaturze. Wysłuchali opowieści o wielkich autorach, słynnych ekranizacjach i dobrze nam znanych melodiach.

Pani Konsul przybliżyła również uczniom wiersz „The Night Before Christmas”. (napisany dokładnie 200 lat temu!) Przybliżyła również opowiadanie „The Gift of the Magi”. Niespodzianką była wydrukowana kopia rękopisu książki o kultowym reniferze „Rudolph the Red-Nosed Reindeer”.

Na koniec uczniowie mieli okazję zadać pani Konsul pytania i podyskutować nie tylko na tematy związane z Bożym Narodzeniem.

Skip to content