Spotkanie klasy 3a z pisarką p. Barbarą Gawryluk w 13 filii Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej

W dniu 03.03.2016 zostaliśmy zaproszeni do pobliskiej biblioteki przy al. Daszyńskiego 22 na wspaniałe spotkanie z krakowską pisarką panią Barbarą Gawryluk.

Dowiedzieliśmy się, że jest również tłumaczem z języka szwedzkiego oraz dziennikarką i prowadzi swoją audycję Alfabet dla dzieci w Radio Kraków o godz. 8.00. Najpierw słuchaliśmy opowiadań o bohaterach książek, które napisała. Kilka fragmentów książek bardzo na zainteresowało. Oglądaliśmy także ilustracje z jej książek. Potem zadawaliśmy pytania, na, które pani bardzo ciekawie odpowiadała. Przygotowaliśmy w prezencie podczas lekcji ilustrowaną księgę z naszymi opowiadaniami, którą wręczyliśmy na końcu spotkania. Zapytała nas, czy może wykorzystać nasze pomysły w swoich książkach. Oczywiście z wielką ochotą zgodziliśmy się na jej propozycję.

Skip to content