345865071_290964383359548_228309550567434705_n

Slajdowisko pt. „Georgia – Sakartwelos Gaumardżos”

W tym tygodniu uczniowie klas 2-8 mieli okazję wziąć udział w slajdowisku pt. „Georgia – Sakartwelos Gaumardżos”, które było wspomnieniami z wypraw do Gruzji w 2012 oraz 2023 r.

Spotkanie odbyło się w Young Learners Resource Center, a prezentację poprowadziły Anna Jurczak (Young Learners Resource Center Kraków) oraz Valerie Browne (The Fulbright Program).

Uczniowie wysłuchali opowieści o starożytnych fortyfikacjach, Św. Nino, tradycji biesiadowania, pysznym jedzeniu, niezwykłym języku, muzyce i balecie gruzińskim. Było też o wspinaczce w Kaukaz, Batumi, skalnych miastach, ukrytej kaplicy w Kutaisi i wyprawie po złote runo.

Dzieci wiedzą już kto to jest tamada, co to jest adżika i w jaki sposób produkuje się czurczchelę. I że „mama” to „tata”, a „deda” to „mama”. 🙂 A wszystko to okraszone zdjęciami z pięknych scenerii i życia codziennego Gruzinów – ludzi otwartych, gościnnych i niezwykle przedsiębiorczych.

Nachwamdis! 🙂

Skip to content