zdjęcie wystawy

Rok 1773 na lekcjach matematyki (w wielu odsłonach)

14 października 1773 roku to ważna data dla Polaków. Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień i zmierzyli się na lekcjach matematyki z bardzo trudnym zadaniem. Nauczyciel matematyki, pani Beata Pogon poprosiła ich, aby spróbowali ułożyć zadanie tekstowe, którego rozwiązaniem byłaby liczba 1773. Okazało się, że nie jest to takie łatwe. Komórki pracowały na wytężonych obrotach a pot lał się po skroniach. Każdy chciał, aby jego zadanie było niepowtarzalne i wyjątkowe. I stało się. Było w czym wybierać. Powstała wspaniała wystawa najciekawszych prac. Być może wśród naszych uczniów są przyszli autorzy podręczników do matematyki. Gdyby wydawnictwa chciały skorzystać z pomysłów… prosimy o kontakt J. Niektórzy sięgnęli po swoją ulubioną książkę o przygodach Harrego Pottera, inni stworzyli historię prawie że kryminalną. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili, a rok 1773, dzięki tej lekcji, pozostanie na dłużej w głowie każdego ucznia.

Na szczególną uwagę zasługują prace następujących uczniów:

Klasa 4a: Filip Kozaczkiewicz, Andrzej Ślęzak – Majda, Bartłomiej Kapica

Klasa 5a: Malina Drzystek, Gabriela Trzebiatowska

Klasa 6a: Eliza Majcher, Yaramir Shumski, Anna Lewandowska, Zofia Kozak, Juliusz Kapralski

Klasa 7a: Mikita Bartash, Karyna Dobosh

Klasa 8a: Arina Reznik, Michelle Świerkula, Oliwia Sulich, Valeryia Tsishkerich, Tomasz Pięta.

Skip to content