Przedstawienie po włosku „La Befana”

Befana to przyjemna czarownica, która dzieciom włoskim przynosi prezenty dnia 6 stycznia, w święto Trzech Króli. O tej tradycji opowiedzieli nam uczniowie klasy 3A i 1A Gimnazjum oraz uczennica Joanna Śnieżek z klasy 3A Szkoły Podstawowej nr 10, w formie przedstawienia teatralnego.

Uczniowie zaprezentowali zachowanie dzieci we włoskiej rodzinie oraz konsekwencje swojej postawy wobec mamy. Grzeczna dziewczynka, Giulia otrzymała od Befany słodycze i zabawki, a leniwy i krnąbrny Francesco – cebulę. Spektakl został wystawiony dla uczniów klas szkoły podstawowej, które również miały w nim swój udział. Klasa 3A SP zaśpiewała najbardziej znaną kolędę włoską „Tu scendi dalle stelle”, tworząc taki rozśpiewany, tradycyjny chórek dziecięcy – piccolo coro. Publiczności zgromadzonej na sali gimnastycznej podobał się występ kolegów i koleżanek, o czym świadczyły brawa i prawidłowe odpowiedzi na pytania quizu dotyczącego przedstawienia.    

Skip to content