Klasy-czwarte-robia-maski-karnawalowe-

Projekt międzynarodowy Online Teen Magazine

Online Teen Magazine to nic innego jak magazyn dla nastolatków online. W projekcie biorą udział uczniowie z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czech, Polski i już niedługo – także Węgier. Pomysłodawcą oraz koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego Anna Jurczak.

Pomysł zrodził się w na jednym z kilkudniowych szkoleń organizowanych przez Ambasadę USA w Belgradzie, Ambasadę USA w Podgoricy, Stowarzyszenie ELTAM w Czarnogórze oraz pośrednio przez Konsulat Generalny USA w Krakowie (więcej na ten temat na stronie naszego Centrum Zasobów Dydaktycznych YLRC Krakow).

Projekt rozpoczął się w połowie lutego i potrwa do końca maja 2019 r. W projekt zaangażowane są klasy 6a oraz 5a i 5b w ramach innowacji językowej.

Wymiana kulturowa

Celem projektu jest zdobywanie wiedzy o innych kulturach oraz efektywne komunikowanie się z nimi. Uczniowie dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą oraz uczą od siebie nawzajem. Muszą stosować różnorodne techniki, by zrozumieć innych oraz by zostać zrozumianym. To wszystko poszerza horyzonty oraz pomaga spojrzeć na rodzimą kulturę z innej perspektywy. Możliwe, że ten projekt to również początek długoletnich przyjaźni! 

Nauka przez praktykę

Kiedy i w jaki sposób uczymy się najlepiej? Oczywiście poprzez praktyczne doświadczanie świata! Ten projekt daje wspaniałe możliwości, by rozmawiać i współpracować z rówieśnikami z innych krajów. Uczniowie będą tworzyć kwestionariusze, pisać artykuły na bliskie im tematy, proponować rozwiązania wspólnych problemów oraz brać udział w quizach i konkursach. W końcu, uczniowie będą mieli szansę skomentować swoje posty oraz wyrazić opinię na temat całego przedsięwzięcia.

W jaki sposób uczniowie maja zamiar zrobić to wszystko, by osiągnąć wspólny cel? Będą używać dostępnych narzędzi (w tym języka angielskiego!) oraz różnorakich technologii, które sprawiają, że codzienna komunikacja jest łatwa bez względu na dystans, który ich dzieli.

Śledź nas na https://onlineteenmagazine.home.blog/

Skip to content