Program EUROWEEK – Szkoła Liderów

W dniach 2-6 lutego 2016r. uczniowie klasy 6a oraz 4a pod opieką p. A. Kocur uczestniczyli w obozie szkoleniowo-językowym EUROWEEK – Szkoła Liderów w Międzygórzu, organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży – stowarzyszenie posiadające wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

EUROWEEK jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Nasi uczniowie brali udział w całodziennych zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego świata – Azerbejdżanu, Wietnamu, Filipin, Kenii, Francji, Meksyku, Indonezji, Indii, Turcji, Danii i Chorwacji. Zajęcia miały formę interaktywnych warsztatów, prezentacji o innych krajach i kulturach, gier symulacyjnych, projektów grupowych, a nawet tańców regionalnych, a język angielski znalazł praktyczne zastosowanie w codziennej komunikacji z innymi uczniami oraz nauczycielami. Zajęcia pozwalały nie tylko „szlifować” już zdobyte umiejętności językowe, ale także zachęcały nieśmiałych uczniów do „przełamania się”.   

EUROWEEK to nie tylko zajęcia w salach. Podczas obozu uczniowie mieli również możliwość zwiedzania okolicy – spacery, wycieczka nad wodospad Wilczki oraz do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka.

Każdy z uczestników, w tym również opiekunowie i nasza szkoła, otrzymali Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”.Zajęcia z wolontariuszami na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a my nie możemy doczekać się kolejnych wyjazdów!

A oto film stworzony przez p. A. Ginter, który najlepiej obrazuje atmosferę panującą podczas EuroWeeku:

Zob. filmik z EUROWEEK’u

Skip to content