434941565_122138421260096911_2177849858471696301_n

Ogólnopolski Tydzień Uważności

Uczniowie klasy 5a również dołączyli do Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności.

Podczas marcowych zajęć innowacyjnych zaangażowani byli w projekt, podczas którego pracowali w grupach – dyskutowali, negocjowali, planowali, tworzyli, a następnie prezentowali wybrany przez siebie temat dotyczący praktyki mindfulness. Efektem końcowym są 3 plakaty, pt. „What is mindfulness?” „What does mindfulness give us?” oraz „What techniques do we use?”. A wszystko to na podstawie dotychczasowych doświadczeń z lekcji i w języku angielskim!

Uważność najlepiej praktykować na świeżym powietrzu. Dzięki wiosennej aurze uczniowie wykonywali zadania w szkolnym ogrodzie – zamieniali się w drzewa i oddychali „przez stopy”, a następnie udawali króliki, które dzięki szybkiemu oddechowi napełniły swoje zapasy energetyczne. Następnym ćwiczeniem były różne pozycje jogowe. Okazuje się, że piątoklasiści są nieźle wygimnastykowani! Zajęcia zakończyło ćwiczenie skoncentrowane na „bystrym oku”. Poszukiwanie kolorowych roślin było nie tylko przyjemne, ale i bardzo relaksujące.

Skip to content