Obóz szkoleniowo-językowy EUROWEEK

W dniach 22-26 listopada 15 uczniów z klas 4-6 pod opieką p. Anny Jurczak oraz p. Anny Matuły przebywało na obozie szkoleniowo-językowym EUROWEEK Szkoła Liderów organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w miejscowościach Kotliny Kłodzkiej.

Obejrzyj filmik

EUROWEEK jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Podstawowym środkiem komunikacji jest język angielski, a nieodłącznymi elementami są motywacja, dobra energia oraz uśmiech.

Nasi uczniowie brali udział w całodziennych zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego świata – Turcji, Indii,  Indonezji, Polinezji Francuskiej, Meksyku, Gwatemali, Białorusi, Chorwacji, Azerbejdżanu i Kenii. Zajęcia miały formę interaktywnych warsztatów, prezentacji o innych krajach i kulturach, gier symulacyjnych, projektów grupowych, a nawet tańców regionalnych, a język angielski znalazł praktyczne zastosowanie w codziennej komunikacji z innymi uczniami oraz nauczycielami. Zajęcia pozwalały nie tylko „szlifować” już zdobyte umiejętności językowe, ale także zachęcały nieśmiałych uczniów do „przełamania się”. Praca w grupach rozwijała umiejętności interpersonalne oraz przywódcze oraz zaowocowała nowymi przyjaźniami.

EUROWEEK to nie tylko zajęcia w salach. Podczas obozu uczniowie mieli również możliwość zwiedzania okolicy podczas spacerów nad wodospad Wilczki, do Parku Bajek oraz do schroniska pod Igliczną. Pojechaliśmy do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka, by zwiedzić jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne, wejść na basztę rycerską oraz przyjrzeć się twierdzy Kłodzko.  Pospacerowaliśmy także po mieście oraz zjedliśmy pyszny sernik z bita śmietaną w okolicznej kawiarni.

Każdy z uczestników, w tym również opiekunowie i nasza szkoła, otrzymali Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”. Zajęcia z wolontariuszami na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a my nie możemy doczekać się kolejnych wyjazdów!

Skip to content