Klasy-czwarte-robia-maski-karnawalowe-39

Nasz Uczeń – Gustaw Majcher z kl.4a- był uczestnikiem Światowych Dni Młodzieży w Panamie!!!

Gustaw Majcher z klasy IV a 19 stycznia 2019 roku poleciał na dwa tygodnie do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

Nie był to zwykły wyjazd, Gucio wyjechał tam razem ze spektaklem pt. „Lilia”, który opowiada historię życia Maryi pokazując, że była ona prostą kobietą, która przeżywała troski życia codziennego, jak każdy inny człowiek i która bardzo cierpiała, gdy jej syn został skazany na śmierć i ukrzyżowany. Gustaw gra w spektaklu rolę Jezuska – dziecka. W ramach Światowych Dni Młodzieży „Lilia” była wystawiana na jednej ze scen ŚDM na Figali Convention Center, w piątek 25 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych.
Drugie wystawienie spektaklu było spontaniczną decyzją grupy i miało miejsce w Kościele w parafii, gdzie mieszkaliśmy. Panamczycy przyjęli nas bardzo serdecznie i z ogromną życzliwością i bardzo emocjonalnie reagowali na poszczególne sceny.

Poza występami, nasza grupa brała też udział w spotkaniach z Papieżem Franciszkiem, w tym w spotkaniu Papieża z młodymi, kiedy Papież wygłosił kazanie o potrzebie służenia skierowane specjalnie do młodych ludzi zgromadzonych na Cinta Costera – pięknym bulwarze położonym nad Zatoką Panamską. Byliśmy też całą grupą na Mszy Polskiej na Albrook. Spotkanie z Papieżem było dla nas niesamowitym duchowym przeżyciem.

W czasie naszego pobytu w Panamie mieszkaliśmy u rodzin, które przyjęły nas bardzo serdecznie. Mieliśmy też możliwość zwiedzenia Panamy. 
Widzieliśmy między innymi Muzeum Kanału Panamskiego i śluzy przepuszczające statki. Zwiedziliśmy też Ruiny starej Panamy, gdzie miały miejsce historyczne początki miasta. Mogliśmy przespacerować się po lesie deszczowym zachowanym jako Park Metropolitano w granicach administracyjnych Panama City oraz po ogrodzie botanicznym Summit.

Patronat nad wyjazdem „Lilii” na Światowe Dni Młodzieży sprawował Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.”


Gustaw Majcher kl.4a

Skip to content