448733693_122150898302096911_3216768732516024064_n

Kraków okrzyknięty stolicą teatralną Polski!

WIELKI SUKCES!!! Kraków jest okrzyknięty stolicą teatralną Polski! Do tego przyczyniła się i nasza szkoła!!! W sali dawnej biblioteki, która na stałe przekształca się w przestrzeń sceniczną, odbyły się jednego dnia aż 4 przedstawienia „Przechodzącego”. Znakomite!!! Okazuje się, że wśród naszych uczniów mamy niezwykły potencjał aktorski.

Cztery miesiące pracy – warsztatu z aktorem, p. Krzysztofem Stanio, z choreografem, p. Renatą Godek – były źródłem niezapomnianych wrażeń. Dla wszystkich, tak grających, jak i oglądających.

Poniżej dowód tego:

‘Na styku nieba i ziemi….tam znaleźliśmy się w majowe, poniedziałkowe popołudnie, oglądając spektakl niezwykły pod każdym względem, spektakl pt. „Przechodzący” w wykonaniu uczniów z naszej szkoły. Młodzi amatorzy w profesjonalny sposób przenieśli nas do Jerozolimy z I w. n.e., w czasy życia, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Stroje, symboliczne dekoracje, choreografia, piękna muzyka sprawiły, że czuliśmy się obserwatorami niezwykłych wydarzeń, które rozegrały się 2 tysiące lat temu. Uczniowie klasy 8, 7 oraz 5 swoją wspaniałą grą przypomnieli nam najpiękniejszą historię świata – historię naszego zbawienia, historię zwycięstwa dobra, życia i miłości nad złem. Historię bardzo potrzebną dzisiejszemu światu”.

Skip to content