Konkurs Spelling Bee

17 listopada w naszej szkole odbył się szkolny konkurs Spelling Bee dla klas IV – VII.
27 uczestników zmagało się z poprawną pisownią i literowaniem słów w języku angielskim.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. W części pisemnej uczniowie zapisywali słowa przeczytane przez nauczyciela, a także zakreślali poprawną pisownię słów. W części ustnej uczniowie losowali dwa zestawy po trzy słowa: jeden literowali od razu, natomiast słowa z drugiego zestawu najpierw słyszeli od nauczyciela i zapisywali na kartce, a dopiero potem literowali.  Niekwestionowanym zdobywcą pierwszego miejsca okazał się Patryk Wolski z klasy 6a. Tuż za nim było aż czworo uczniów: Zuzanna Woźniak z klasy 5a, Franciszek Kmieć z klasy 6a oraz dwie uczennice z klasy 7a Liliana Kręzołek oraz Nikola Knapik. Na podium znalazła się również uczennica klasy 4a Zuzanna Karcz z liczbą 18 punktów na 20 możliwych. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach już wkrótce. Konkurs przeprowadziły anglistki Anna Nowak i Ewelina Zuzińska z pomocą Young Learners Resource Center i panią Małgorzatą Gadacz.

Skip to content