dzieci-czytajace-ksiazki-w-spring-landscape_29937-3157

Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 25 stycznia w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania.  Swoje  uczestnictwo  zgłosili uczniowie z klas pierwszej, czwartej i ósmej. Rywalizacja o tytuł Mistrza Pięknego Czytania odbywała się w trzech kategoriach wiekowych i była niezwykle pasjonująca. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i zaprezentowali  wybrane przez siebie utwory w sposób niezwykle piękny, ale na szczególne wyróżnienie zasługują tutaj dzieci z klasy pierwszej, które jako najmłodsi czytelnicy mieli najliczniejszą i bardzo mocną reprezentację.

Po zakończeniu przesłuchań i podliczeniu punków  Komisja Konkursowa postanowiła  ogłosić wyniki.

Uczniowie klas I – III

1 miejsce – Zuzanna  Miłek  – Mistrz Pięknego Czytania  2023

2 miejsce – Wiktoria Michoń

3 miejsce – Daria Gajewska

Oprócz uczniów, którzy zajęli miejsca na podium swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali również:

Lena Biedrawa, Blanka Kornecka, Janek Jamroży, Eryk Stepień i Wojtek Weselak                                                                                              

Uczniowie klas IV – VI

1 miejsce – Natalia Kuźniar  – Mistrz Pięknego Czytania  2023

2 miejsce – Pola Raś

3 miejsce –  ex aequo – Marta Trojanowska  i Adam Pułka

Uczniowie klas VI – VIII

1 miejsce – Nikola Worotyńska  – Mistrz Pięknego Czytania  2023

Zwycięzcom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.  Wszystkim uczestnikom  dziękujemy za udział, a Rodzicom i Nauczycielom za pomoc i wsparcie swoich dzieci – uczniów w przygotowanie do występu w Konkursie.

                                                           Komisja Konkursowa

                                                  Renata Pitala i Małgorzata Gadacz

Skip to content