Klasy-czwarte-robia-maski-karnawalowe-68

Klasy szóste w Teatrze Groteska

10 października br. klasy 6 wybrały się do Teatru Groteska na spektakl pt. Ania z Zielonego Wzgórza.

Przedstawienie reżyserował  Adolf Weltschek. Główną rolę grała Dominika Gruzel.  
Po wejściu na salę zauważyliśmy, że  prawie cała jest zajęta.
 Po chwili  ujrzeliśmy oryginalną scenografię.  Na scenie , na samym środku, stało kolorowe,duże drzewo ,natomiast przy kurtynach wisiały barwne wzorki.
 Przedstawienie rozpoczęło się od sceny , gdy Ania Shirley czeka na peronie na swojego nowego opiekuna. Przyjechała z sierocińca. Mateusz i Maryla (nowi opiekunowie) spodziewali się chłopca ,ale zamiast tego przybyła jedenastoletnia dziewczynka z bujną wyobraźnią. Na początku  chcieli oddać Anię do Pani Blewett, ale ostatecznie zdecydowali  się zatrzymać sierotę. Małgorzata (przyjaciółka Maryli) nie za bardzo lubiła małą sierotę.  Diana(dziewczynka z sąsiedztwa)  zaprzyjaźnia się z Anią, ale ta przy pierwszym spotkaniu poczęstowała Dianę winem porzeczkowym, zamiast sokiem malinowym.   Dianie   posmakował napój, ale wizyta skończyła się katastrofą.  
 Anię poznajemy jako rudą dziewczynkę. Miała ona bardzo bujną wyobraźnię i marzenia.
  W końcowych scenach Ania przyjeżdża z egzaminów do domu w swojej bufiastej sukience.  Spełniło  się jej marzenie- zostanie nauczycielką.
   Spektakl był jak musical. Ja wraz z Julką śpiewałyśmy z aktorami niektóre piosenki ,a słowa  jednej brzmiały tak: ty i ja to wiem , ja i ty to wiesz.
       Zaraz po wyjściu ze spektaklu, ja z moimi koleżankami  zasiadłyśmy  na trzech królewskich krzesłach, które stały w holu  i zrobiłyśmy seszyn-profeszyn.
 Przedstawienie wszystkim się podobało, gdyż aktorzy grali dobrze, kostiumy były kolorowe, ładne, piosenki wpadały w ucho i chciało się je śpiewać łącznie z aktorami.

Sabina Stankiewicz, klasa 6 a

Skip to content