Klasy czwarte w Muzeum Armii Krajowej

10 kwietnia klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Muzeum Armii Krajowej (AK).

Szybko zebraliśmy się  po drugiej lekcji i wyszliśmy.  Ekspresowo przyjechaliśmy tramwajem na miejsce. Budynek muzeum wywarł na nas duże wrażenie. Został zbudowany z czerwonej cegły.

Po chwili przyszedł przewodnik i zaprosił nas do zwiedzania wystawy pt.Za wolność naszą i waszą. Na początku przewodnik rozdał nam długopisy i książeczki z zadaniami. Dowiedzieliśmy się ,że za zasługi dostaje się różne odznaki. Pan opowiedział nam ,że kiedyś  swastyka oznaczała, szczęście, pomyślność i  powodzenie. Adolf Hitler zamienił ten symbol religijny w znak wojny i cierpienia.

Potem przewodnik pokazał nam mundur oficera i zwykłego żołnierza. Następnie poprowadził nas do kolejnego eksponatu, którym był czołg. Wszystkim spodobał się,a szczególnie chłopakom. Przeszliśmy na następne piętro ,gdzie znajdowała się liczna broń palna. Po pooglądaniu broni, przewodnik zaprowadził nas do sali, gdzie odbyły się  warsztaty.  Na  stolikach zobaczyliśmy różne  wojskowe rzeczy np. hełmy,karabiny,menażkę i radiostację . Robiliśmy sobie zdjęcia, a szczególnie selfie. Sfabrykowaliśmy sobie też fałszywe dokumenty , którymi posługiwali się Polacy podczas okupacji.  

Po warsztatach wróciliśmy do szkoły i tak zakończyła się nasza wycieczka historyczna.
NA SZCZĘŚCIE ŻYJEMY W CZASACH POKOJU!

Sabina Stankiewicz, klasa IV a

Skip to content