IV Krakowski Konkurs Języka Angielskiego

Uczniowie klasy 5a wzięli udział w IV Krakowskim Konkursie Języka Angielskiego o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy II pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego oraz Lobos Kserodruk Kraków.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Aktywny Wypoczynek Grzegórzki, Szkoła Podstawowa nr 38, Biblioteka Kraków oraz Rada Dzielnicy II m. Krakowa.

Konkurs składał się z 3 etapów:       

I etap:             10.04.2016r. – eliminacje szkolne

II etap:           25.04.2017r. – eliminacje międzyszkolne w SP nr 38 w Krakowie

Finał:              10.05.2016r. – Rada Dzielnicy II m. Krakowa, ul. Daszyńskiego 22

W I etapie wystartowało 5 uczniów klasy 5 a, a konkurs miał formę pisemną (pytania zamknięte i otwarte). Do II etapu (również forma pisemna: zadania zamknięte i otwarte) zakwalifikowały się trzech uczniów osoby z najwyższą liczbą punktów: Patryk Wolski, Rafał Dobosz oraz Franciszek Kmieć.

W II etapie międzyszkolnym Patryk Wolski zdobył najwyższy wynik ze wszystkich uczniów oraz pierwsze miejsce, kwalifikując się tym samym do finału.

Finał odbył się w siedzibie Rady Dzielnicy II m. Krakowa. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną na wybrany przez siebie temat oraz przesłać ją Komisji przed terminem finału. Finał składał się z trzech części: tekstu literackiego z pytaniami na rozumienie, rozmowy na temat prezentacji oraz wypowiedzi ustnej.

Patryk przedstawił prezentację pt. „Saint Patrick’s Day” oraz zajął 6 miejsce.Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów językowych!

Skip to content