310351087_478293407652314_6335841764068506672_n

Europejski Tydzień Języków w YLRC

Ostatnie kilka dni obfitowały w spotkania wokół Europejskiego Tygodnia Języków w YLRC. Uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej nr 10 w Krakowie miały tę szczególną możliwość uczestniczenia we wszystkich warsztatach podnoszących świadomość językową i potrzebę pielęgnowania wielojęzyczności oraz promowania tolerancji i porozumienia między kulturami. Przed wydarzeniem poszczególne klasy realizowały mini-projekty, np. nagrywały łamańce językowe w różnych językach i tworzyły plakaty o ciekawostkach językowych, powitaniach i zwrotach grzecznościowych oraz słowach unikalnych. Zajęcia w Centrum były okazją do zaprezentowania swoich prac oraz uczestniczenia w różnorodnych zadaniach angażujących wszystkie zmysły. Podczas gdy klasy młodsze brały udział w konkursie piosenki, porównywały dźwięki zwierzątek, odgadywały skąd pochodzi tradycyjne jedzenie, śpiewały „Panie Janie” w różnych językach czy próbowały swych sił w kaligrafii chińskiej, starsi uczniowie podróżowały z Larą po różnych krajach, brali udział w quizie kulturowym, konkursie flagowym i konkursie „Jaki to język?” oraz uczyli się wierszyków w mniej znanych językach, np. fińskim, węgierskim czy japońskim.

Niech cytaty Ludwiga Wittgensteina oraz Edmunda de Walla będą podsumowaniem tego wydarzenia: „The limits of my language are the limits of my world” oraz „With languages, you are at home anywhere”!

Więcej na oficjalnej stronie YLRC Krakow na Facebooku.

Skip to content