Europejski Dzień Języków

26 września jak co roku w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków.

To doskonała okazja do pochwalenia się znajomością kultury i języków państw europejskich. W tym roku udział wzięły osobno klasy I – III Szkoły Podstawowej oraz klasy IV – VII oraz II i III gimnazjum.
 Młodsze dzieci uczyły się najważniejszych zwrotów po angielsku, niemiecku, francusku, śpiewały wspólnie obcojęzyczne piosenki oraz zgadywały państwo po jego fladze. Nie zabrakło również integracji – w mieszanych grupach wyłonionych w drodze losowania uczniowie wykonywali wspólnie plakat przedstawiający święto. Starsi uczniowie przygotowali różnorodne prezentacje o wylosowanych krajach: Niemczech, Włoszech, Austrii, Litwie, Czechach, Finlandii i Hiszpanii. Pojawiły się nie tylko prezentacje multimedialne oraz plakaty, ale również nauka najważniejszych zwrotów w danym języku, świecący wulkan, hiszpańskie ciasteczka oraz kolorowe flagi.  Najciekawszym według jury pomysłem okazała się scenka wykonana przez klasę 7a, która przeprowadziła krótką lekcję historii. W tym dniu ogłoszono również zwycięzców konkursu na najważniejsze budynki Europy spośród uczniów klas IV – VII oraz II i III gimnazjum. Uczniowie przygotowali przestrzenne prace przedstawiające Big Ben, Wieżę Eiffle’a, Eurotunel, Krzywą Wieżę w Pizie, Stonehenge oraz inne piękne budowle. Autorami najlepszych prac byli: I miejsce – Zuzanna Patecka z klasy 4bII miejsce – Natasza Kołodziej z klasy 5aIII miejsce – Maciej Zaborowski z klasy 4awyróżnienie: Julia Ślęczka z klasy 4awyróżnienie: Oskar Fundalski z klasy 2a gimnazjum Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za wkład pracy, a rodzicom za pomoc i wsparcie swoich dzieci. Wydarzenie przygotowali angliści: p. Anna Nowak, p. Rafał Pilichiewicz, p. Ewelina Zuzińska przy wsparciu Centrum Zasobów Dydaktycznych Young Learners Resource Center oraz Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Anną Ludwik.

Skip to content