unnamed-1

Dzień Św. Patryka

W obchodach Dnia Świętego Patryka (17 marca) wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Świętowaliśmy przez cały tydzień na kilka sposobów: uczestnicząc w zajęciach kulturowych w Young Learners Resource Center, biorąc udział w quizie wiedzy przygotowanym przez uczniów klas 5a i 7a oraz pamiętając o zielonych elementach ubioru.

W Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego klasy najmłodsze poznały tradycje związane ze świętem, nauczyły się nowego słownictwa (karty obrazkowe, puzzle, bingo) i zaśpiewały piosenkę „I’m a little leprechaun„. Błyskawicznie nauczyły się kolorów po irlandzku i wyjaśniły powstawanie kolorów pośrednich w eksperymencie „The Walking Rainbow„. Ucieszyła ich również możliwość stworzenia swoich własnych zakładek do książek z wizerunkiem uśmiechniętego skrzata.

Klasy starsze poznały historię i tradycje święta oraz dowiedziały się o obchodach Dnia Świętego Patryka w różnych częściach świata. Uczniowie utrwalili słownictwo pracując z kartami pracy, tropiąc kolory tęczy („The Rainbow Nature Hunt”) oraz biorąc udział w kalamburach, grze „Would you rather…?” i quizie wiedzy. Dużo śmiechu wzbudziły pomysły uczniów odpowiadających pisemnie na pytanie „What would you do if you found a pot of gold?” Na koniec wszyscy oglądnęliśmy filmik z koncertu grupy Riverdance, podziwiając tańcerzy wykonujących irlandzki taniec (Irish jig).

W quizie wiedzy na temat Dnia Św. Patryka i Irlandii wzięły udział klasy 4-8. Łamigłówki umieszczone zostały w różnych miejscach na terenie szkoły, więc nie tylko trzeba było wykazać się wiedzą, ale również umieć znaleźć ukryte zadania. Aż 23 uczniów otrzymało dyplomy za poprawne odpowiedzi. J

Happy St. Patrick’s Day! ☘️

Skip to content