Cukierkowe szaleństwo, czyli spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

11 października mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pana Waldemara Cichonia, autora książek dla dzieci. Na spotkanie z właścicielem przecudnego kota- łobuza o smacznym imieniu Cukierek, który jest jednocześnie bohaterem książek pana Cichonia, przybyły również zaproszone przez nas dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 90.

Wszyscy z dużym zainteresowaniem i uśmiechem na buziach słuchali zabawnych opowieści o przygodach Cukierka i jego rodziny. Autor niezwykle barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, a następnie czytał fragmenty swoich książek. Wraz z maskotką symbolizującą bohatera swoich książek wprowadził dzieciaki w fantastyczny świat kocich przygód. Mały pręgowany kotek i jego niezwykłe i niekoniecznie kocie talenty, podbiły serca młodych czytelników.
Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu, słowo lektura nie będzie się kojarzyło z obowiązkiem czytania, i że do książki „Cukierku, ty łobuzie”, która znajduje się na liście lektur szkolnych klas I – III, dzieciaki sięgną z przyjemnością. Tym bardziej, że po spotkaniu można było zakupić książki z serii o kocie Cukierku i otrzymać autograf autora wraz z dedykacją oraz specjalny koci stempelek.Zapraszam do szkolnej biblioteki, gdzie od dzisiaj można już wypożyczać te wyjatkowo ciekawe książeczki.

Skip to content