prezent na dzień chłopaka

Dobra książka na Dzień Chłopaka

prezent na dzień chłopaka (tanie i sprawdzone) nigdy nie stanowi żadnego dylematu w przypadku dziewczyn, których ukochani są prawdziwymi molami książkowymi. Ten typ może mieć półki uginająca się pod naporem nieprzeczytanych jeszcze książek, a i tak z radością przyjmować kolejne. Jeśli chłopak interesuje się aktuanymi wydarzeniami na świecie, powinny mu przypaść do gustu dwie świetne publikacje z ostatnich lat, a mianowicie “Strzęp” Philippe Lancona oraz “Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” Krystyny Kurczab-Redlich.

Doskonała biografia Władimira Putina

Krystyna Kurczab-Redlich przez wiele lat była korespondentką w Rosji, a w związku z tym miała okazję dotrzeć do wielu miejsc i ludzi niedostępnych dla innych. Jej zainteresowanie osobą prezydenta Rosji zaowocowało licznymi spotkaniami z ludźmi, którzy znali go na różnych etapach kariery, a finalnie napisaniem znakomitej biografii. W swojej książce znana dziennikarka nie tylko przedstawia Władimira Putina takim, jaki rzeczywiście jest, ale również obala szereg mitów, które były w obiegu do tej pory. Znajdują się tutaj informacje na temat jego nieszczęśliwego dzieciństwa, młodości, kariery w służbach specjalnych zakończonej awansem na szefa FSB, a w końcu na temat jego niespodziewanej przez nikogo prezydentury, która rozpoczęła się w 1999 roku. Krystyna Kurczab-Redlich skupia się na śmiercionośnej karierze politycznej Putina, opisując zamachy terrorystyczne, które sfingował, aby wkroczyć do Czeczenii i likwidację wszelkich przeciwników.

Wielkie wydarzenie literackie we Francji

Kilka lat temu na francuskim rynku wydawniczym ukazała się książka, która jeszcze przed premierą została okrzyknięta wydarzeniem literackim. “Strzęp” Philippe Lancona to historia dziennikarza, który przeżył zamach terrorystyczny na redakcję “Charlie Hebdo” w styczniu 2015 roku. Autor był jednym z nielicznych, którzy wyszli z tego cało i to tylko dlatego, że udawał martwego. Nie był wcale tak daleki od prawdy, ponieważ terroryści odstrzelili mu jedną trzecią twarzy, a cała książka mówi nie tylko o zamachu, ale również o procesie dochodzenia do zdrowia i licznych operacjach, którym musiał się poddać.